Сівачі слова Божого Волині

Червень  2003 рік 
                                                      Засідання "круглого столу" 
     В червні  2003 року в м. Ковелі відбувся "круглий стіл" на тему " Формування духовної культури школяра - імператив нашого часу". Зініціював і організував цей захід на Волині Дмитро Корнелюк. Це перший захід такого формату на Волині , який пройшов з благословіння тодішнього начальника управління освіти області Івана Дзямулича.
     
З ліва на право : Дмитро Корнелюк, ініціатор і організатор "круглого столу", 
Ярослав Шевчук, міський голова Ковеля; Анатолій Луцюк, 
заступник начальника обласного управління освіти.   
      В роботі "круглого столу" брали участь директоре шкіл міста Ковеля та району, вчителі християнської етики, батьки, начальники відділів освіти, координатори християнської етики,  духовенство усіх релігійних конфесій, представники влади Ковельщини.
    Учасники зустрічі були одностайні в розумінні необхідності запровадження уроків християнської етики в школах області.    При цьому особлива увага акцентувалась, що не слід обмежуватись лише уроками християнської етики, а наповнювати духовним змістом весь навчально-виховний процес. Головною метою уроків має бути не лише засвоєння азів Святого        Письма, а духовно-моральне виховання школярів.
- Треба пам'ятати, - сказав кандидат богослов'я протоієрей Володимир Ровінський, - мало навчити дітей тільки знати і розуміти Закони Божі а важливо навчити їх своє життя будувати за Божими Законами.
     Про це говорили як представники духовенства так і директори шкіл, вчителі і батьки. Зокрема Георгій Бензюк благочинний Ковельської округи №1 УПЦ, Дмитро Кекляк, настоятель Свято-Андріївського храму УПЦ КП, Сергій Анчук, пастер Церкви ХВЕП, вчителі ЗОШ №3, 12, - Тетяна Баховець, Галина Гасіч, директор ЗОШ №5 Ярослав Стасюк, міський голова Ярослав Шевчук та інші.
      Всі були єдині в тому, що організація і методика викладання християнської етики має базуватися на чотирьох головних дидактичних принципах:
    - добровільності;
   - безконфесійності;
   - христоцентризму;
   - біблійної форми навчання.
              
     Досить жвавою була дискусія щодо ключового питання - забезпечення єфективності викладання та піднесення авторитету предмета. В цьому, як наголошувалося, важлива роль належить вчителю, його професійній підготовці.
- Однак авторитет предмета християнської етики залежить не тільки від вчителя, наявності книги, програми, але, в першу чергу, від директора школи, відділу освіти, керівників влади, - наголосив заступник начальника управління освіти області, кандидат педагогічних наук Анатолій Луцюк.
     Наголошуючи на безконфесійності викладання такого предмету Дмитро Корнелюк зокрема сказав "За своїм змістом наша програма носить міжконфесійний загальнохристиянський характер. Матеріал, який викладається, є прийнятним для всіх християнських конфесій, адже базується лише на історії Святого Письма, чисто християнських Заповідях, християнських чеснотах. Адже не стільки важливо, якого віровчення дотримується людина, важливо інше - якими чеснотами вона живе. Більше того, для тих батьків, які захочуть дати своїм дітям ще й конфесійну освіту існують Недільні школи при храмах усіх конфесій,  де релігійна освіта має чітко догматичний характер." 
   Думки, які були виголошені учасниками "круглого столу", знайшли своє відтінення у відповідній ухвалі.     
                                                                                З книги Д. Корнелюка "Духовне небо Волині"               

28 січня 2011 року
 Науково-практична конференція

У Ковельському міському культурно-просвітницькому центрі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Шляхами духовного відродження Волинського краю». Конференція була присвячена 10-й річниці запровадження у школах області уроків християнської етики та 20-й річниці Незалежності України.
Ініціатором її проведення був знаний на Волині педагог, філософ, релігієзнавець, ініціатор і організатор запровадження у школах краю уроків християнської етики Дмитро Корнелюк.
Всеукраїнська науково-практична конференція "Шляхами духовного відродження Волинського краю". Ведучий конференції Дмитро Корнелюк 
В роботі конференції брали участь науковці Луцька, Острога, працівники освіти, культури, вчителі загальноосвітніх та недільних шкіл, духовенства Волині.
Учасників конференції привітали: Прокопів І.Я., заступник Ковельського міського голови; Мигуля А.Д., заступник голови Ковельської районної державної адміністрації; Косарук Л.В., головний спеціаліст з питань виховної роботи управління освіти                 Волинської ОДК.
Попри всі перепони, які гальмували процес підготовки і проведення конференції, зі сторони Волинської обласної державної адміністрації, цей благочестивий захід відбувся. І Слава Богу! Мабуть на те була Божа воля. І зупинити його практично було вже неможливо.  А пройшов захід досить успішно, завдяки діловитості, зібраності і наполегливості ініціатора і організатора, такого заходу, Дмитра Корнелюка.     Шкода лише, що конференція пройшла не в такому широкому форматі, який був запланований автором цього проекту. Але, як стверджує автор і організатор цього проекту, попередньо обласна держадміністрація благословила проведення такого заходу, і обіцяла, навіть, свою не лише моральну, а й матеріальну підтримку.     
Учасники конференції намагались:
а)  висвітлити і осмислити причини деморалізації суспіль­ства та показати, що розвиток суспільного життя — це передусім розвиток моральнісний, і що Україна встане з колін лише тоді, коли стане на коліна перед Богом;
б)  показати суспільну місію Церкви у житті держави. Розкрити проблеми і досягнення співпраці Церкви і державних структур, націленої на оздоровлення суспільства;
в)  привернути увагу державних структур, громадських організацій, духовенства до проблеми християнського виховання як основи формування і збереження національного повноцінного громадянського суспільства. Адже історично доведено, що нехристиянська держава в принципі можлива: неможливо інше — безбожна держава.
Конференція в такому форматі була в Україні проведена вперше. За матеріалами конференції був виданий збірник «Шляхами духовного відродження Волинського краю» (Упорядник Дмитро Корнелюк).
                                        Молитва учасників конференції 
Конференція була проведена за фінансовою підтримкою Волинського благодійного фонду «Майбутнє Волині» Івана Васильовича Омелянюка та голови Ковельської районної ДА Івана Євдокимовича Смітюха.
В роботі конференції брали участь і виступили: 
В.М. Жуковський - священик, доктор педагогічних наук, професор Національного університету "Острозька академія"; виступає з доповіддю "Актуальність духовно-морального виховання в Україні в контексті існуючих протиріч"   


Л.В. Косарук - провідний спеціаліст управління освіти Волинської ОДА; виступає з доповіддю "Освіта і духовно-моральне виховання в школах Волині: фактори змін"   



Л.В. Євтодюк - кандидат філософських наук, доцент Луцького НТУ, викладач християнської етики; виступає з доповіддю "Христоцентричне духовне виховання у вищій школі України: проблеми і перспективи".


Іван Боніс - протоієрей, настоятель Свято-Юріївського храму с.Дубове УПЦ КП, вчитель християнської етики ЗОШ Ковельського району; виступає з доповіддю "З Богом у серці - з любов'ю до дітей" 

Л.А. Кравцова - вчитель християнської етики ЗОШ №3 м.Нововолинськ; виступає з доповіддю "Міський комітет з питань духовності, як координаційний центр духовно-морального виховання дітей і молоді"    



Анатолій Александрук - протоієрей, декан Ковельського міського деканату УПЦ КП, викладач недільної школи; виступає з доповіддю "Зі Словом Божим - до дітей"    


О.Л. Прадійчук - вчитель християнської етики Люблинецької ЗОШ Ковельського району; виступає з доповіддю " Вплив християнського виховання на формування духовно-моральної культури особистості школярів" 


Д.П. Корнелюк - голова Волинської обласної ради з питань національного і духовного відродження, організатор конференції; виступає з доповіддю " Християнський погляд на освіту та виховання" 




С.П. Свиновей - директор Ківерцівської експериментальної Всеукраїнського рівня ЗОШ-комплексу І-ІІІст. ; виступає з доповіддю " Шкільна система освіти крізь призму духовного виховання" 

Н.В. Шпалерчук - вчитель християнської етики гімназії №21 м.Луцьк, керівник передового педагогічного досвіду міста; виступає з доповіддю "Урок християнської етики. як гуманістичний особистістно орієнтований процес"         
      



Була прийнята резолюція – звернення учасників науково-практичної конференції «Шляхами духовного відродження Волинського краю» наступного змісту.


РЕЗОЛЮЦІЯ-ЗВЕРНЕННЯ
учасників Волинської обласної науково-практичної конференції
«Шляхами духовного відродження Волинського краю», присвяченої 10-ій річниці запровадження у школах області уроків християнської етики та 20-ій річниці Незалежності України, до Міністра освіти, науки, молоді та спорту України, голови Волинської обласної держадміністрації, голови Волинської обласної ради, начальника управління освіти і науки області, голів районних державних адміністрацій і районних рад, депутатів місцевого самоврядування всіх рівнів Волині,
до всіх українців-християн. м. Ковель, 28 січня 2011 р.

Ми, учасники конференції, представники освітніх, культурних закладів та інших соціальних інституцій Волині, краю, що вже понад 1000 років осяяний світлом Християнської Істини, об'єднані вірою в Господа нашого Ісуса Христа, усвідомлюючи небезпеку духовно-моральної і фізичної деградації української нації, звертаємося до Вас із закликом не залишатися байдужими й всіляко сприяти христоцентричному духовному відродженню Волинського краю та України.
Усі ми, учасники науково-практичної конференції «Шляхами духовного відродження Волинського краю», переконані, що знецінення християнських засад усіх аспектів людського буття та відсутність системного христоцентричного духовного виховання особи впродовж життя і є тими найголовнішими чинниками, які призводять до руйнування підвалин людської гідності й системної прогресуючої кризи в Україні.
Наслідком ігнорування владою означених нами чинників є становлення так званого феномену «аморальної більшості», який смертельним вірусом вразив практично усі інституції нашого суспільства й призвів до того, що люди, котрі не намагаються дотримуватися виконання Заповідей Божих з любов'ю до свого Творця, зазвичай, свідомо переступають й численні людські закони.
Світська мораль, що оперує лише поняттями «добро» і «зло», свідомо уникаючи при цьому чіткої дефініції «гріх», чимраз більше виявляється неспроможною давати чіткі й істинні смислоутворюючі орієнтири на всіх етапах життя людини, відтак, швидше сприяє спотворенню, аніж утворенню особистості.
Християнство — релігія любові й усвідомленої дії, тому й не спрацьовує в ній світське гасло на кшталт: «Роби, як я кажу!», дієве лише — «Роби, як я!». Для нас є очевидним, що людська діяльність, яка не грунтується на наслідуванні Христа, переважно є аморальною. Тому ми закликаємо посадових осіб нашої держава загалом й Волинської області зокрема, до виконання законів Божих та людських на всіх щаблях влади; домагатися розбудови патріотичної, морально-духовної та чесної влади, створення патріотичного, морального і чесного бізнесу, дотримання патріотичних, моральних і чесних позицій в діяльності засобів масової інформації, морального і чесного ставлення до самого себе, до всіх ближніх, до своєї Батьківщини.
Ми закликаємо усіх свідомих громадян, які сьогодні, завдяки Божому промислові, мають можливість і можуть сприяти запровадженню духовного виховання на усіх рівнях системи освіти України, покінчити з рудиментами дискримінаційного ставлення постатеїстичної держави до христоцентричного виховання особи. Системне духовне виховання українців на засадах християнських цінностей має стати не лише предметом широкого суспільного обговорення, а й пріоритетним напрямом роботи кожного християнина-українця.
Тому ми звертаємось до усіх із закликом висловити свою позицію з приводу наростання морально-духовної кризи в нашій країні й об'єднати зусилля для забезпечення духовного і фізичного зцілення української нації.
Підсумовуючи, ми плануємо й надалі продовжувати круглі столи, науково-практичні конференції та церковно-громадські форуми з аналогічною тематикою для того, щоб:
1)  зупинити націєруйнуючі процеси девальвації християнських цінностей як основної причини духовної деградації сучасного українського суспільства;
2)   сприяти системному запровадженню христоцентричного духовного виховання на усіх рівнях освітньо-виховного процесу, посередництвом переведення цих дисциплін із варіативної в інваріативну складову системи освіти України, запровадженням належного педагогічного й методичного супроводу цього процесу.
3)   аналізувати й коригувати стан, проблеми й перспективи процесу вітчизняної загалом й волинської зокрема системної христоцентричної духовної освіти особи впродовж життя.
Ми сподіваємося і віримо, що голос конференції, акумульований у резолюції-зверненні буде почутий, і при активній підтримці державних структур, громадських організацій, духовенства знайде своє втілення в духовному та фізичному зціленні української нації.
Попрацюймо на славу Божу й на благо України!
                                                                                                   
                                                                                   Матеріали підготував Анатолій Семенюк

4 листопада 2011 р.
Засідання обласного «круглого столу»

У Ковельському  міському культурно – просвітницькому центрі за сприяння Ковельського міського голови Олега Кіндера та з ініціативи відомого на Волині релігієзнавця Дмитра Корнелюка відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Розвиток духовно – моральної освіти на Волині: стан, проблеми й перспективи». В дискусії взяли участь вчителі християнської етики, духовенство Української православної Церкви Київського та Московського патріархатів, Греко-римо-католицьких Церков, представники протестантських релігійних громад, науковці., громадськість.

          УЧАСНИКІВ «круглого столу» привітали заступник міського голови Ігор Прокопів та головний спеціаліст з питань з питань виховної роботи обласного управління освіти і науки Андрій Гучко.
- Наша зустріч продиктована потребами сучасного життя. – сказав Дмитро Корнелюк. – Адже за роки Незалежності ми не стільки набули в духовно – моральному плані, скільки втратили.
За 20 останніх років Церква збільшила  свої лави майже в 6 разів. Якщо у 1988 році в Україні нараховувалось 6500 релігійних громад, то станом на 1 січня 2010 року зареєстровано уже 35182 громади. На Волині - майже 1500 громад проти 174 – в 1988 році.
Сьогодні люди (особливо молодь) пішли у храми. Питома вага тих, хто вважає себе віруючим, становить майже  85 відсотків. Однак статистика відкриття храмів і зростання  кількості прихожан навряд чи може бути достатнім критерієм для оцінки глибини релігійності, зростання духовності, піднесення суспільної моралі. Пекучий біль виникає  в душі, коли дивишся на духовно – моральну і фізичну деградацію нашої молоді (наркоманія, пияцтво, сексуальна розпуста). Шириться шкільний деспотизм, нецензурна лексика стала «пандемією» нашого суспільства. Багато юнацтва під «кайфом» алкоголю і наркотиків наклали на себе руки, скоїли вбивства або померли від хвороб, які спричинили алкоголь, наркотики, СНІД.
Але це не закид на адресу Церкви. Адже Церква не є фабрикою з виробництва духовності і моралі, й перекладати на неї всі державні й суспільні проблеми, всі болячки людей – мабуть, не коректно і марна справа. Тут мусить бути єдність дій державних і церковних інститутів, громадськості.
Д. Корнелюк вів мову про десятирічну історію запровадження уроків християнської етики в навчальних закладах краю, ентузіастів важливої справи. Це, зокрема,  педагоги Віра Ткачук (м. Луцьк, СШ № 11), Оксана Мулярчук (с. Зелене Ковельського району), Олександр Курилюк (с. Глухи, Старовижівського району), Олена Прадійчук (смт. Любленець), Людмила Гресь (м. Рожище, СШ № 4), Валентин Лук’янович (с. Мала Глуша, Любешівського району), протоієрей Анатолій Александрук (м. Ковель, ЗОШ №1), протоієрей Іван Бонис (с. Дубове Ковельського району), Любов Івасів (м. Ковель ЗОШ №4), Людмила Кравцова (м. Нововолинськ ЗОШ №3). 
З особливою повагою і вдячністю Дмитро Пилипович говорив про Івана Дзямулича – колишнього начальника управління освіти та науки області, під опікою якого запроваджувалася християнська етика 1999 – 2004рр. та екс-ректора Волинського ІППО, кандидата педагогічних наук, доцент  Ганну Маслей.
Важливу роль християнським цінностям у вихованні учнівської молоді приділяє дирекція Люблинецької ЗОШ (директор Галина Зейко). Тут заговорили про духовне виховання ще в перші роки Незалежності, а факультативно цей предмет стали викладати в 1998 році. Нині уроки християнської етики проводяться з 1 по 10 клас: це – єдина школа на Волині, де викладання носить системний характер.
Однак, сьогодні в області значно скоротилась кількість шкіл і особливо класів, де ще вивчають предмет християнської етики. Причина цього – в байдужості деяких обласних і районних чиновників, директорів шкіл до вирішення цієї важливої проблеми. Більше того, як наголошувалось на засіданні «круглого столу», окремі із них навіть відкрито чинять опір. Тому «круглий стіл» у Ковелі й був покликаний привернути увагу державних структур, громадських організацій, духовенства, освітян до проблеми християнського виховання, відродити ці уроки, знайти шляхи вирішення питань щодо їх запровадження.
Саме про це говорили у своїх виступах учасники «круглого столу». Протоієрей, благочинний Ковельської міської округи УПЦ, викладач духовного училища Володимир Волинської єпархії, кандидат богослов’я Володимир Ровінський. Зокрема, він висловив своє бачення щодо втілення у сучасну освіту християнського погляду на дитину і педагогічний процес, який розглядає дитину як духовну істоту – творіння Боже.
Досить цікавою, навіть емоційною була дискусія навколо теми «Протиріччя між матеріалістичною теорією в науці та освіті», (де в основу  покладено теорію Дарвіна) та креаційною теорією (Божественне створення світу), яку озвучив Ігор Швець – протоієрей, ректор Волинської православної богословської академії УПЦ КП, кандидат богословських наук. Своїми думками поділилися декан Ковельського міського деканату УПЦ КП Анатолій Александрук, ієромонах УГКЦ, кандидат богослов’я Євген Задорожний. Єдиними в цьому питанні були і інші виступаючі.
Інше бачення  цієї проблеми озвучила Галина Пикалюк, методист, координатор духовної освіти Ковельського міського відділу освіти. Мовляв, ми виконуємо державне замовлення, і ніхто не дав нам права ні на йоту збочувати з дороги державної програми. Така заява чиновника освіти викликала шквал супротиву залу. Дискусія перетворилася в емоційну перепалку, яка змусила чиновника залишити залу. 
Підсумовуючи цю дискусію, Ігор Швець сказав: "Нині мільйони людей вірять в еволюцію, інші мільйони вірять в створення світу Творцем. Треті вагаються, не знаючи, у що вірити. Отож, якщо поруч з викладанням теорії Дарвіна, про евулюційний шлях походження життя на землі, буде викладатися у школах ще й креаційне вчення    (Боже створення світу), учень зможе сам визначитись, у що йому вірити і чому вірити!".
Такій висновок ректора академії був підтриманий оплесками присутніх.             
- На превеликий жаль, дуже важко у дітей і молоді переборювати стереотипи щодо освіти, її наукового підґрунтя, сформовані матеріалістичним світоглядом. Доки в наших школах навчатимуть дітей лише теорії Дарвіна, - наші вихованці вважатимуть, що їх предки були тваринами - резюмуючи наголосив Дмитро Корнелюк.
Вчителька християнської етики з міста Нововолинська, старший вчитель, Галина Воскобойник зупинилась у  своєму виступі на особливості предмета «Основи християнської етики».
Не менш цікавими були дискусії на теми: «Про організацію належного педагогічного й методичного супроводу духовного виховання у школі», «Христоцентричне виховання як засаднича частина національно-патріотичного виховання школярів», з якими виступили викладач Волинської православної богословської академії, вчитель  християнської етики ЗОШ №17 м. Луцька, Наталія Ротченкова, вчитель Люблинецької  ЗОШ, старший вчитель, переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2010 з предметів духовно – морального спрямування»
Олена Прадійчук, керівник Ковельського методичного об’єднання, вчитель християнської етики,  заступник директора ЗОШ № 6 Галина Кондратюк.
Неабиякий інтерес викликала дискусія на тему «духовна атмосфера у школі – цілюща сила християнської моралі», яку запропонувала директор Люблинецької ЗОШ, Заслужений вчитель України Галина Зейко. Своїми думками поділилися також вчителька Зеленської ЗОШ Ковельського району, старший вчитель, відмінник освіти України Оксана Мулярчук, заступник директора ЗОШ с. Переспи Аліна Чижик. 
Досить жваво проходила дискусія з питань духовного виховання дітей та молоді України на християнських цінностях і незбалансованості у цій сфері вітчизняного законодавства. Аргументовано про це говорив директор ЗОШ № 2 міста Ковеля, депутат міської ради Ігор Ткачук.
Своїми думками поділилися Василь Лозовицький, проректор Волинської православної богословської академії. Андрій Гучко  головний спеціаліст з питань виховної роботи обласного управління освіти та інші.
 А щоб така дискусія відбулася, надала фінансову допомогу місцевий підприємець Наталія Фалько.
Після засідання «круглого столу» відбулися установчі збори, на яких створено Волинську громадську раду з питань національного і духовного відродження.
Головою її обрано Дмитра Корнелюка


Сектор інформації і реклами 


 В м. Ковелі 29 березня 2012 року в центральній районній бібліотеці відбулося засідання Волинської обласної громадської ради з питань національного і духовно-морального відродження.


 Члени ради  обговорили і затвердили: 
1. Статут  Волинської обласної громадської ради з питань національного і духовно-морального відродження.
2. Розподіл обов'язків між членами ради.
3. Рекомендації з питань викладання християнської етики у ЗОШ. 
4.. Оголошення обласного огляду-конкурсу про створення класів-кабінетів з християнської етики у загальноосвітніх і недільних школах.
                                                                                                           Сектор інформації і реклами


18 серпня 2014 року.
Засідання Ради


18 серпня 2014 року в приміщенні центральної районної бібліотеки м. Ковель відбулось засідання Волинської обласної громадської ради з питання національного і духовно-морального відродження.

Члени Ради обговорили:

  1. Про підсумки роботи Ради з 2011р. по 2014 рік ( інформація голови Ради Дмитра Корнелюка);
  2. Про вибори нових членів Ради на місце вибувших;
  3. Про лист-клопотання до Волинської обласної ради “Про відзначення працівників освіти, засобів масової інформації, духовенства за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у відродження національної самосвідомості і духовної культури дітей і молоді Волинського краю”;
  4. Про лист-клопотання до управління освіти і  науки Волинської ОДІ “Про відзначення вчителів християнської етики за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у виховання національної самосвідомості і духовної культури школярів Волині.

Рішення Ради

І. Про першому питанню інформацію Дмитра Корнелюка “Про роботу Ради за період з 2011 по 2014 роки” прийн6яли до уваги

ІІ. По другому питанню  на місце вибувших членів до складу Ради  були обрані :
1.      Денисюк Михайло Антонович, директор Замшанівської ЗОЩ І-ІІІ ст.., Ратнівського району;
2.      Василь Лозовицький, священик, проректор Волинської православної багословної академії УПЦ КП,  кандидат богослов’я;
3.      Степанюк Світлана Федорівна, директор Білинської ЗОШ І-ІІІ ст.., Ковельського району;
4.      Рудчик Ігор Миколайович, директор Ратнівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2;
5.      Козел Лариса Іванівна, вчитель християнської етики   Замшанівської ЗОЩ І-ІІІ ст.., Ратнівського району;
6.      Фурман Василь Васильович, священик, вчитель християнської етики Білинської ЗОШ   ЗОШ І-ІІІ ст.., Ковельського району;
7.      Дужицька Галина Адамівна, методист методичного кабінету Маневицького районного відділу освіти, координатор духовної освіти в школах району;
8.      Семенюк Анатолі Володимирович, журналіст газети “Вісті Ковельщини”, член НСЖ і НСК України, письменник;
9.      Пірожик Михайло Іванович, директор Народного будинку “Просвіта” м.Ковель.

ІІІ. По третьому  питанню було одноголосно ухвалено клопотання до голови Волинської обласної ради п.Валентина Вітра “Про відзначення працівників освіти засобів масової інформації, духовенства за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у відродження національної самосвідомості і духовної культури дітей і молоді нашого краю”:
1.      Стрільчука Василя Івановича – начальника відділу освіти Любомильської райдержадміністрації ;
2.      Зейко Галину Михайлівну – директора Люблинецької загальноосвітньої школи;
3.      Штинько Валентину Сергіївну – редактора відділу національного і духовного відродження газети “Волинь-Нова”;
4.      Ретченкова Андрія Євгеновича – священика, директора сектору християнського виховання дітей і молоді Волинської єпархії УПЦ КП;
5.      Дудік Олександра Йосиповича – пастора Церкви “Ковчег” Волинського об’єднання Церков ХВЄП м. Новолинськ
6.      Корнелю Дмитро Пилипович – голову Волинської обласної громадської ради національного і духовного відродження;
7.      Жуковського Василя Миколайовича – доктора педагогічних наук, професора, декана гуманітарного факультету “Національного університету “Острозька академія ””
8.      Томашевську Марію Михайлівну – завідувачку міського методичного кабінету управління освіти виконкому Ново волинської міської ради

Про всіх цих людей йдеться у низі Дмитра Корнелюка “Сівачі Слова Божого Волині”

IV.  По четвертому питанню було ухвалено клопотапння до п. Валентини Загреви начальника управління освіти і науки Волинської ОДА “ Про відзначення вчителів християнської етики за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у виховання національної самосвідомості і духовної культури школярів Волині.

1.            Прадійчук Олена Лук'янівна, вчитель християнської етики (вчитель з предметів духовно- морального виховання) Люблинецької загальноосвітньої школи Ковельського району
2.            Мулярчук Оксана Йосипівна, вчитель християнської етики Зеленської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ковельського району
3.             Ружицька Галина Адамівна, методист Маневицького методичного кабінету, координатор духовно-морального виховання дітей і молоді в школах Маневицького району.
4.                Котеленець Віталій Дмитрович, директор Колківської школи-ліцею І-ІІІ ступенів Маневицького району
5.            Пальчук Людмила Володимирівна, вчитель християнської етики Колківської школи-ліцею І-ІІІ ступенів Маневицького району
6.             Ільїна Віра Іванівна, вчитель християнської етики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Кукли Маневицького району
7.                 Фіщук Тетяна Герасимівна, вчитель християнської етики, заступник директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 смт. Ратне
8.              Денисюк Микола Антонович, директор Замшанівського НОК «ЗОНІ І-ІІІ ступенів - дитячий садок» Ратнівського району
9.              Козел Лариса Іванівна, вчитель християнської етики Замшанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ратнівського району
10.         Кобиш Алла Анатоліївна, директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м., Нововолинськ
11.         Пемпко Тетяна Миколаївна, вчитель християнської етики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 м. Нововолинськ
12.         Кутасевич Валентина Дмитрівна, заступник директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 м. Нововолинськ
13.         Ткач Марія Павлівна, вчитель християнської етики Головненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Любомльського району
14.         Пархомук Галина Петрівна, вчитель християнської етики Згоранської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Любомльського району
15.          Краєвська Марія Леонтіївна, вчитель християнської етики Машівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Любомльського району
16.         Ротченкова Наталія Іванівна, вчитель християнської етики Зшранської загальноосвітньої школи 1І1ІІ ступенівім. Луцька
17.         Шпалерчук Наталія Василівна, вчитель християнської етики Зееравемеої Луцької гімназії №21
18.         Свиновей Світлана Петрівна, директор Ківецівської експериментальної Всеукраїнського рівня Загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів Волинської області


Саме про них Дмитро Корнелю розповів у книзі “Сівачі Слова Божого Волині”


                                                                       Сектор інформації і реклами Ради 


Немає коментарів:

Дописати коментар