Вчаться мудрості вчителі



17 жовтня 2012 року


Розширене засідання Ради

Волинська обласна громадська рада з питань національного і духовного відродження провела підсумки огляду-конкурсу на кращий навчальний ка­бінет христи­янської етики, або, принаймні, куточок духов­ності серед шкіл області, який був оголошений в травні 2012 року. Конкурс був зініційований  і організований Дмитром Корнилюком та проведений за фінансової підтримки благодійного фонду "Патріоти Волині" Степана Івахіва. 


Питання конкурсу були широко висвіт­лені в засобах масової інфор­мації: газетах «Волинь-нова», «Слово Волині», «Вісті Ковельщини», Інтернеті; озвучено в управлінні освіти і науки Волинської ОДА на нараді за­відуючих районними і міськими відділами освіти, широко обго­ворено в Інституті післядипломної педагогічної освіти з район­ними методистами, які координують духовно-моральну освіту на місцях. Було отримано благословення на цю священну працю й Олександра Хомича, начальника управління освіти і науки Во­линської ОДА. Більше того, Дмитро Пилипович мав особисту зустріч з очільниками освіти Володимир-Волинського, Ратнівського, Старовижівського районів, міст Ковеля, Нововолинська, Володимира-Волинського, відвідав й окремі школи. З іншими завідуючими мав теле­фонну розмову.
Здавалося б, було достатньо інформації, аби розворушити освітянських чиновників, вчителів і скликати їх до спільної праці. Але, на жаль, цього не сталося. В конкурсі взяли участь лише 8 шкіл області: п'ять шкіл в номінації «Кращий на­вчальний кабінет християнської етики», три школи в номінації «Кращий куточок духовності» та один садочок в номінації «До­шкільний навчальний заклад».
Вся ця важка ноша лягла на плечі автора цього проекту Дмитра Корнелюка. Зі сторони обласного управління освіти (тогочасний начальник Олександр Хомик) та Волинського ІППО (тодішній ректор Я.О.Сташенко) допомоги – ніякої. Мовляв, взявся – то й роби. Побачимо, що з цього вийде.
- Слава Богу захід відбувся! Мабуть, на це була й Божа воля. Шкода, що огляд – конкурс пройшов не в такому широкому форматі, який був запланований проектом, - каже Дмитро Пилипович.       
Більше того, обласне управління освіти навіть не спромоглося делегувати свого представника на зібрання з підведення підсумків огляду-конкурсу.
Провести такий захід Дмитру Корнелюку вартувало чимало зусиль і здоров’я. Адже все це на громадських засадах.
На жаль, за 6 місяців підготовки було створено і облаштовано в області лише три нових навчальних кабінети: Замшанівська ЗОШ Ратнівського району (директор Денисюк Михайло Антоно­вич, вчитель Козел Лариса Іванівна), ЗОШ № 2 м. Нововолинська (директор Кабиш Алла Анатоліївна, вчителька Третяк Тамара Володимирівна), загальноосвітня школа № 6 м. Нововолинська (директор Пукля Іван Іванович, вчитель Темтко Тетяна Миколаїв­на) та три куточки духовності: це в загальноосвітній школі № 17 м. Луцька (вчитель Ротченкова Наталія Іванівна), Люблинецькій загальноосвітній школі Ковельського району (вчитель Прадійчук Олена Лук'янівна ) і загальноосвітній школі смт Колки (вчитель Пальчук Людмила Володимирівна). Така низька задіяність осві­тян області в огляді-конкурсі лишній раз засвідчує про байдуже став­лення керівників закладів освіти всіх рівнів до питання духовно­го виховання дітей і молоді.
Підсумки конкурсу були підбиті на базі ЗОШ № 12 м. Ковеля.
На зібрання для підбиття підсумків були запрошені директори шкіл і вчителі християнської етики шкіл-переможців, заступники директорів шкіл м. Ковеля, духовенство, представники влади, ЗМІ. Гостем зустрічі був Степан Івахів, народний депутат України, засновник благодійного фонду «Патріот Волині», за кошти якого було реалізовано цей проект.
                                      Вітальне слово Степана Івахіва 
За рішенням експертного журі Волинської обласної громадської ради з питань національного і духовного відродження в номінації:
а) «Навчальний кабінет християнської етики».
Переможцем визнано загальноосвітню школу № 12 м. Ковеля.
Директору школи Сергію Швораку було вручено диплом та грошовий приз від фонду «Патріоти Волині» — тисячу гривень.
Друге місце розділили між собою Ратнівська ЗОШ № 2 та навчаль­ний заклад села Замшани Ратнівського району. Переможці також от­римали дипломи та грошові премії — по сімсот гривень.
Третє місце теж дісталося одразу двом школам — Нововолинській ЗОШ № 2 і Нововолинській школі № 6. Господарі цих шкіл отримали дипломи третього ступеня та винагороду — 500 гривень.
б)    В номінації «Куток духовності» перше місце заслужено отрима­ла загальноосвітня школа № 17 м. Луцька (вчителька Ротченкова Наталія Іванівна). Нагороджена дипломом і грошовою премією — 500 гривень.
Друге місце розділили між собою ЗОШ смт Колки (вчи­телька Пальчук Люд­мила Володимирів­на) та ЗОШ смт Люблинець Ковельсько­го району (вчителька Прадійчук Олена Лук'янівна). Нагоро­джені дипломами другого ступеня та винагородою — 300 гривень.
в) в номінації «Духовний кабінет дитячого садка» зас­лужено відзначений дошкільний навчаль­ний заклад № 9 м. Ковеля з вручен­ням відповідного диплому та грошової премії — 1000 гривень, (директор Лагасюк Анна Мар'янівна).
Варто відзначити особисту стурбованість за підготовку цього за­ходу завідуючих відділами освіти, зокрема: Віктора Бичковського (м. Ковель), Михайла Ліщука (Маневицький район), Валентина Андросюка (Ратнівський район) та Марію Томашевську, завідуючу міським методичним кабінетом управління освіти м. Нововолинська.
Та, зрештою, не так важливо, що захід відбувся не в такому широ­кому форматі, який був запланований автором цього проекту: важли­во інше, — огляд-конкурс допоміг знайти те зерно досвіду, яке, ми віримо, неодмінно проросте на благодатній освітянській ниві нашого краю і дасть хороший урожай. Хай допоможе нам Господь!


                                                                      Підготувала Олена Прадійчук, член Ради

Немає коментарів:

Дописати коментар