Волинь: події, факти, люди.


 17 серпня  2016 року відбувся круглий стіл.   м. Ковель 

"Духовність - запорука національної безпеки!"

«Якби молодість знала, а старість могла», - так іноді говорять люди, котрі пережили і побачили на своєму віку чимало.
Дмитро Корнелюк, голова Волинської обласної громадської ради національного і духовного відродження, своїм життям заперечує цю надуману тезу. У свої 80 з «хвостиком» літ він молодецькою енергією, замішаною на мудрості, направляє освіту області у русло духовності. Він - ініціатор та організатор уроків християнської етики в школах Волині. Ним видано підручники для загальноосвітніх шкіл з християнської етики, написано програму і методичні рекомендації (1999-2002). В перші роки провів в районах області одноденні семінари для вчителів благочестя, ряд конференцій, «круглих столів» обласного рівня. В 2012 році організував огляд-конкурс на кращий навчальний кабінет християнської етики та куточок духовності.
-Наше головне завдання сьогодні - ідеологізація (українізація) суспільства через звернення до національних традицій та духовних цінностей народу. Бо, як правило, за негараздами суспільства стоїть його духовно- моральне зубожіння, - ось такою життєвою мудрістю розпочав своє вступне слово Дмитро Корнелюк, ініціатор і безпосередній організатор «круглого столу» (17. 08. 2016 p.). Мить помовчавши, додав:
-Наш «круглий стіл» на тему: «Духовна освіта на Волині: стан, проблеми й перспективи» присвячується 15-й річниці запровадження у школах краю уроків християнської етики і 25-річчю Незалежності України. А головна мета заходу - вивчити і осмислити причини, які гальмують процес запровадження духовної освіти в школах Волині. Адже за останні роки уроки християнської етики втрачають свою «прописку». Тому-то наше завдання знайти відповідь на питання: хто ж винен? Я надіюсь, я вірю, що всі ми без упередження, зайвої критики заглянемо в душу свою, запитаємо серця свого, а чи все ми робимо, зробили для зростання духовності, піднесення суспільної моралі дітей і молоді. Адже марно сподіватися на дотримання десятків тисяч державних законів, якщо людина не дотримується Десяти Заповідей Божих.
Коли 15 років тому викладання предмета «Основи християнської етики» розпочали з нуля і були це факультативні уроки, то сьогодні в таких районах, як Любешівський, Камінь-Каширський, Ратнівський, Старовижівський, Іваничівський, цей предмет вивчають вже 100 або майже 100 відсотків учнів I—VII класів. Наближаються до цього рівня Горохівський, Маневицький райони.
Проте є райони, в яких це питання не набуло відповідних «обертів». Це, зокрема, Володимир-Волинський, Локачинський райони. Розгубили свої ряди й колишні лідери - Турійський, Рожищенський, Луцький райони; міста Луцьк Володимир-Волинський, Нововолинськ. Однак найгірший стан у Ковелі. Хоча в минулому місто залізничників було лідером у запровадженні християнської етики в школах. Назагал же в нинішньому навчальному році духовним вихованням в нашому краї охоплено лише 59 відсотків учнів.
Щоб вирівняти ситуацію, Дмитро Пилипович й організував «круглий стіл», який відбувся 17 серпня 2016 року в м. Ковелі.

 Дмитро Корнелюк


  Василь Жуковський, професор

 
 Тетяна Ганжа, смт. Ратне, заступник начальника відділу освіти

  


 Василь Фурман, с. Білин, Ковельського  району 















  



Оксана Рудь, Волинський ІППО.


А учасниками його були науковці Волині, Острога, начальники районних (міських) відділів освіти, директори шкіл, вчителі християнської етики, методисти - куратори духовної освіти в районах, духовенство всіх релігійних конфесій. Серед них: Василь Жуковський, доктор педагогічних наук, професор Острозької академії, координатор духовно-моральної освіти в Україні; Василь Лозовицький, проректор Волинської православної богословської академії УПЦ КП; Павло Карпук, заступник голови Волинського обласного об'єднання Церков ЄХБ; Тетяна Соломіна, заступник начальника управління освіти Волинської ОДА; Андрій Бондарчук, народний депутат України першого скликання, письменник, журналіст, Почесний громадянин Волині, Луцька та інші.
Досить цікавою, навіть емоційною була дискусія навколо теми «Духовно-моральне виховання у школі - імператив нашого часу», яку озвучив Василь Жуковський.
Найбільшого галасу викликало посилання на те, що МОН не перевело цю дисципліну із варіативної в інваріативну складову навчального плану. Цю позицію спростували у своїх виступах Микола Денисюк, директор Замшанської ЗОШ Ратнівського району; Галина Зейко, директор Люблинецької ЗОШ; протоієрей Василь Фурман, вчитель християнської етики Білинської ЗОШ, де цей предмет вивчають всі учні з І до XI класу. А Тетяна Ганжа, заступник начальника управління освіти Ратнівського району наголосила: «Воно є виправданням хіба лише для тих керівників, які хочуть приховати свою байдужість, а, можливо, й свідоме небажання засівати освітянську ниву Словом Божим. Адже у нашому районі всі учні I—VII класів відвідують уроки християнської етики. Звичайно, це дається нелегко, але ми змушені це робити. Треба наполегливо працювати з батьками, громадськістю, духовенством».


 Валентина Приступа, м.Ковель, директо ЗОШ №6


 Андрій Бондарчук, народний депутат України,
 почесний громадянин Волині 
















Павло Карпук,  заступник голови обласного об'єднання 
Церков ЄХБ

 

Надія Жук, начальник  Іваничівського відділу освіти

 

Микола Денисюк, директор Замшанівської ЗОШ
Шквал супротиву залу викликала тема: «Співпраця школи, духовенства і сім'ї у процесі формування духовної культури особистості», посилаючись на багатоконфесійність окремих «шкільних сімей», та «небажання» батьків направляти дітей на шкільні уроки духовності. Мовляв, є недільні церковні школи, і цього досить, аби бажаючі батьки дали своїм дітям духовну освіту.
Особливо слушною у цьому питанні була думка Анатолія Александрука, простоієрея, благочинного міста Ковеля УПЦ КП; Павла Карпука, заступника голови Волинського обласного об'єднання церков ЄХБ; Василя Лозовицького, проректора Волинської православної богословської академії УПЦ КП, кандидата богословських наук; Валентини Приступи, директора ЗОШ № 6 м. Ковеля; Павла Мельника, протоієрея, настоятеля Михайлівської церкви УПЦ МП села Біличі Іваничівського району, магістра, директора і викладача недільної школи; Алли Кобиш, директора Нововолинської ЗОШ №2. Всі вони були одностайні, що замінити шкільну програму християнської етики недільні школи не можуть. Адже церковні недільні школи дають дітям конфесійну освіту. А шкільна програма носить міжконфесійний загальнохристиянський характер, і не є вченням віри. Вона закликає до співжиття в полікультурному та поліконфесійному українському суспільстві. Вона носить братерський характер, формує особу школяра на засадах християнської моралі, яка б усвідомлювала свою відповідальність перед Богом, Батьківщиною, народом.
-Питання, які викликали стільки галасу, на мою думку не є, навіть, дискусійними. Хіба що для тих районних керівників освіти, директорів шкіл, які свідомо уникають цього питання. Треба все починати з себе. За нас це не зробить ні обласне управління освіти, ні інститут ППО, навіть ОДА. Ми приречені будувати душу школяра, - резюмуючи виступи колег, наголосила Надія Жук, начальник відділу освіти Іваничівського району.
Такий висновок очільника був підтриманий оплесками присутніх.
Досить жвавою була дискусія щодо ключового питання - забезпечення ефективності викладання та піднесення авторитету предмета. В цьому, як наголошувалось, важлива роль належить вчителю.
-Але авторитет предмета християнської етики залежить не лише від вчителя, наявності книги, але, в першу чергу, від директора школи, відділу освіти, керівників влади, - зауважив доктор педагогічних наук, професор Острозької академії Василь Жуковський.
-На жаль, духовним вихованням у нашому краї не дуже переймаються чиновники різних рівнів. Часто-густо вчитель етики залишається сам на сам зі своїми проблемами - без підтримки, без уваги. Мабуть, окрім представників обласного відділу освіти на такому заході мали б бути відповідальні чиновники ОДА і місцевої влади. Проігнорували, - сказав Андрій Бондарчук, народний депутат України, письменник, журналіст. -А проблеми духовної безпеки нації влада мала би міцно тримати у своїх руках!
Чимало корисних порад сказала у своїх виступах Оксана Рудь, старший викладач кафедри Волинського ІППО, координатор духовно-моральної освіти в школах Волині, й закликала заклади освіти, батьків, духовенство до конструктивної праці, аби в новому навчальному році спільними зусиллями надолужити втрачене.
Учасники зустрічі були одностайні в розумінні важливості викладання предмета «Основи християнської етики» у школах області. Йшлось про те, що не слід обмежуватись лише уроком християнської етики, а створювати духовну атмосферу всюди: на уроках літератури, історії, географії, навіть на уроках математики, фізики. Наповнювати духовним змістом весь навчально- виховний процес.


Василь Лозовицький, проректор Волинської православної богословської академії, УПЦ (КП),  кандидат богослов'я.

 

Павло Мельник, настоятель храму с.Біличі, Іваничівського району   

 

Олена Прадійчук, вчитель Люблинецької ЗОШ

 

Оксана Малащук, головний спеціаліст управління освіти Волинської ОДА

 
Анатолій Аліксандрук,  декан Ковельского міського деканату УПЦ (КП)
 


Підсумовуючи роботу «круглого столу» Дмитро Корнелюк, зокрема, сказав: «Є надія і віра, що новий начальник обласного управління освіти і науки, директор Волинського ІППО при підтримці районних (міських) відділів освіти, директорів шкіл, вчителів зуміють переорієнтувати весь педагогічний процес в області на християнську світоглядну наукову платформу, яка розглядає дитину як духовну істоту - творіння Боже, а талант дитини як безцінний дарунок Творця. Не змарнувати цей Божий дарунок (талант) дитини, розвинути й примножити - покликана школа». Дмитро Пилипович щиро подякував всім за працю. І як вінець «круглого столу», активні подвижники духовної освіти області були нагороджені Почесними грамотами та Подяками голови громадської ради, зокрема: Василь Миколайович Жуковський, доктор педагогічних наук, професор Острозької академії, координатор духовно-моральної освіти в Україні;Андрій Іванович Бондарчук, народний депутат України першого скликання, письменник, журналіст, Почесний громадянин Волині, Луцька;
Любов Андріївна Кравцова, директор ЙЦ ДЮТ м. Нововолинська, редактор журналу « Регіон бандерівський »; 
Валентина Петрівна Приступа, директор ЗОШ І—II ст. № 6 м. Ковеля;
Алла Анатолівна Кобиш, директор ЗОШ І—III ст. № 2 м. Нововолинська;
 Валентин Антонович Чернецький, голова батьківського комітету НВК «ЗОШ І—III ст. № 1-гімназія ім. В. Газіна» смт Ратне;
Володимир Ровінський, протоієрей, старший благочинний Ковельської округи Володимир-Волинської єпархії УПЦ;
протоієрей Анатолій Александрук, декан Ковельського міського деканату УПЦ КП;
протоієрей Іван Бонис, вчитель християнської етики Дубівської ЗОШ І—III ст. Ковельського району;
Надія Андріївна Жук, начальник відділу освіти Іваничівського району;
Віктор Іванович Пась, начальник відділу освіти Камінь-Каширського району;
Василь Ілліч Кух, начальник відділу освіти Любешівського району;
Валентин Степанович Андросюк, начальник відділу освіти Ратнівського району;
Валентина Панасівна Яринич, начальник відділу освіти Старовижівського району;
Оксана Володимирівна Рудь, старший викладач кафедри Волинського ІППО, координатор духовної освіти Волині.
Після закінчення роботи «круглого столу» відбулось засідання громадської ради , на якому пройшли перевибори голови Волинської обласної громадської ради з питань національного і духовного відродження.
Головою було обрано Кравцову Любов Андріївну, директора НЦДЮТ м. Нововолинська, - редактора журналу « Бандерівський регіон».
А ми разом з тим висловлюємо слова вдячності Дмитру Пилиповичу Корнелюку, ініціатору, організатору й натхненнику запровадження у школах краю уроків християнської етики за багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у відродження національної самосвідомості і духовної культури дітей і молоді на теренах Волині. Його гасло: « Хай кожний буде з Богом! У цьому моє бажання і моя молитва», хай воно надихає всіх нас творити добро, сіяти слово Боже.
                                   Микола Вельма
                                   Член ради, заслужений журналіст України





Волинська обласна громадська рада з питань
 національного і духовного відродження

РЕЗОЛЮЦІЯ- ЗВЕРНЕННЯ

учасників Волинського обласного круглого столу на тему:
 «ДУХОВНА ОСВІТА НА ВОЛИНІ: СТАН, ПРОБЛЕМИ Й ПЕРСПЕКТИВИ»
присвяченого 15-ій річниці запровадження у школах краю уроків християнської етики та 25-ій річниці незалежності України.

До міністерства освіти, науки України, голови Волинської обласної держадміністрації, голови Волинської обласної ради, начальника обласного управління освіти і науки, голів районних державних адміністрацій і районних рад, депутатів місцевого самоврядування всіх рівнів Волині.
Ми, учасник Волинського обласного «круглого столу», працівники районних, міських відділів освіти, директори шкіл, вчителі християнської етики, батьки та духовенство усіх релігійних конфесій краю, усвідомлюючи небезпеку духовно-моральної і фізичної деградації української нації, звертаємося до Вас із закликом не залишатися байдужими й всіляко сприяти христоцентричному духовному відродженню Волинського краю та України.         
Християнські акценти були засадничими на теренах сучасної України в процесі виховання особи вже понад тисячу років. Лише з приходом до влади комуністів, християнські цінності були штучно знеціненні, а згодом й повністю вилучені з освітнього контексту в усьому Радянському Союзі. Натомість було запроваджено атеїстичне виховання.
Здобувши незалежність, Україна відмовилась від комуністичної ідеології, прийняла християнське вчення як основу формування світогляду молодого покоління. Це питання дуже важливе - органи влади мали б міцно тримати у своїх руках важелі духовно-морального виховання підростаючого покоління.
Виходячи із суспільних реалій, що склалися в нашій країні, держава і церква повинні зробити серйозний прорив в духовно-моральному вихованні молоді, щоб врятувати українську націю від духовної і фізичної деградації. А школа має стати центром духовної освіти.
Перші уроки християнської етики на Волині були запроваджені в 1997- 1998 роках у школах Ковеля, Луцька та Ковельського району. А ініціатором і безпосереднім організатором став Дмитро Корнелюк, педагог, релігіє знавець, краєзнавець, багаторічний голова Волинської обласної ГРНДВ.
Ним видано підручники для загальноосвітніх шкіл з християнської етики, написано програму і методичні рекомендації з питань організації та викладання курсу (1999-2001р.р.), саме його стараннями за фінансової підтримки спонсорів було надруковано понад 12 тис. примірників таких книг, і всі вони були передані в загальноосвітні та недільні школи краю, що зіграло колосальну роль у запровадженні уроків християнської етики.      
Усіляко сприяли запровадженню духовної освіти у школах області тодішній начальник управління освіти і науки Іван Дзямулич та екс-ректор Волинського інституту ППО Ганна Маслай.
Вже в 2003 році основи християнської етики факультативно вивчали учні 5-х класів в усіх районах області (загалом - у 287 школах). Найбільш масово цю ідею підтримали освітяни і місцева влада Ковельського, Маневицького, Рожищенського, Старовижівського, Ратнівського, Турійського районів та міст Ковеля, Луцька, Володимира-Волинська, Нововолинська. В 2007 році цей предмет вивчали вже учні 5-6 класів усіх шкіл, а в молодших класах було запроваджено курс «Дорога добра», який набув системного характеру.
Однак з 2010 року духовна освіта в окремих районах області почала втрачати свою «прописку». Це, зокрема, Володимир-Волинський, Локачинський, Турійський, Рожищенський, Луцький райони, м. Луцьк, Володимир-Волинський. Однак найгірший стан справ нині у м. Ковелі, хоча в минулому місто залізничників було лідером у запровадженні християнської етики в школах.
Натомість в Любешівському, Камінь-Каширському, Ратнівському, Старовижівсьому, Іваничівському районах предмет «Основи християнської етики» вивчають 100 відсотків учнів I-VII класів. Це вже не факультативи, а  повноцінні уроки.
Загалом же духовним вихованням на Волині в 2016 році було охоплено 59 відсотків учнів.
Виникає запитання: чи існують об'єктивні причини, які б гальмували процес запровадження духовної освіти в школах краю? На наше переконання, їх не існує. Є навчальна програма для І-ХІ класів із основ християнської етики, що отримала гриф МОН України. Є навчальні книги також із грифом МОН, є достатня кількість методичної літератури, підготовлених вчителів. Посилання на те, що МОН не перевело цю дисципліну з варіативної в інваріативну складову навчального плану (хоч це дуже важливо) - непереконливі. Вони є виправданням лише для тих керівників, які хочуть приховати свою байдужість, а, можливо, й злочин.
Безпідставними є посилання відстаючих районів на батьківські заборони, адже курс читається поза конфесійно. За 15 років нашої практики не зафіксовано жодного випадку конфліктів у стосунках «школа-сім'я- церква».
На наше глибоке переконання, головна причина полягає в ігноруванні органами освіти Волині, директорами шкіл, місцевою владою великого потенціалу християнських цінностей, національних традицій в українізації нашого суспільства.
В ході підготовки до засідання «круглого столу» була видана книга «Сівачі Слова Божого Волині» (автор Дмитро Корнелюк). В книзі розкриваються чинники які формують аморальний спосіб життя,широко оповідається про спільну працю духовенства усіх християнських домінацій, працівників освіти, засобів масової інформації  нашого краю спрямовану на подолання духовної кризи. Книга присвячена всім тим, хто сам прийняв Бога і ту віру святу хоче розбудити в інших.     
Попереду - велика праця. Є надія і віра, що новий начальник обласного управління освіти і науки, директор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, при активній підтримці районних (міських) відділів освіти, директорів, всього вчительського колективу зуміють переорієнтувати весь педагогічний процес в області на християнську світоглядну наукову платформу, яка розглядає дитину як духовну істоту - творіння Боже, її талант як найдорожчий дар людині від Творця, а педагогічний процес як середовище, в якому успішно розвивається талант дитини, формується особистість християнських цінностей, людина честі, віри і добра.
Ми, учасники Волинського обласного «круглого столу», працівники районних (міських) відділів освіти, директори шкіл, вчителі християнської етики, батьки і духовенство усіх релігійних конфесій краю:
1.    Свідомі того, що за останні роки в окремих районах області значно скоротилась кількість шкіл і особливо класів, де ще вивчається предмет «Основи християнської етики», і сповнені рішучості в новому навчальному році докласти максимум спільних зусиль, щоб уроками християнської етики був охоплений кожний учень I-VII класів області.
2.  Намагатимось не обмежуватися лише уроками християнської етики. Християнські чесноти мають звучати на уроках літератури, історії, біології, хімії, математики, фізики, уроках образотворчого мистецтва, і в позакласній та позашкільній роботі. Важливо, щоб весь навчально-виховний процес був наповнений цілющою силою християнського вчення.
3.    Сприятимо переорієнтації всього навчально-виховного процесу у школі на християнську світоглядну наукову платформу.
4.  Будемо поглиблювати конструктивний діалог Церкви та держави щодо співпраці у сфері освіти, розвитку державно-церковних та міжконфесійних стосунків.
5.          Спільно з громадськістю вимагатимемо від органів влади законодавчого врегулювання нормативно-правової бази вивчення християнської етики на всіх рівнях освітньо-виховного процесу, посередництвом переведення цих дисциплін із варіативної в інваріативну складову освіти України.
6.       Звертаючись до сучасного суспільства, ми, учасники «круглого столу», хочемо нагадати йому одне з положень української Конституції, де визначено, що найвищим Суддею є Бог, і відповідати, в кінцевому підсумку, ми усі будемо перед Ним, незважаючи на, те хто і як Бога називає та сповідує.
Працюємо на славу Божу й на благо України !

Попрацюймо на славу Божу й на благо України!


17 серпня 2016р. 
Після засідання "круглого столу" відбудися збори Волинської обласної громадської ради з питань національного і духовного відродження, на яких було переобрано голову Громадської ради і заступника.

                                                                 
Головою Ради було обрано Кравцову Любов Андріївну,  директора НЦДНТ м. Нововолинська, редактора журналу "Регіон бандерівський".


Заступником - Корнелюка Дмитра Пелиповича, попереднього голову Ради.
  






Відбувся діалог між владою та духовенством м. Ковеля
Міський голова Олег Кіндер та його заступник Ігор Прокопів зустрілися з керівниками різних релігійних конфесій міста Ковеля. Мова йшла про співпрацю між владою та духовенством, участь представників релігійних громад у загальноміських заходах, збереження громадянського спокою та недопущення міжконфесійних протистоянь.
Відгукнулись на запрошення влади благочинний храмів міста Ковеля УПЦ (МП) протоієрей Володимир Ровінський, благочинний Ковеля УПЦ КП протоієрей Анатолій Александрук, настоятель Української греко-католицької церкви блаженного Миколая Чарнецького отець Михаїл Іваняк, інші представники духовенства, а також керівники протестантських релігійних громад міста Ковеля: пресвітер церкви християн в дусі Апостолів Василь Сахарчук, пресвітер церкви християн віри Євангельської Сергій Анчук, помічник пастора церкви "Ємануїл" Володимир Пашкевич, пастор громади Адвентистів Сьомого Дня Володимир Мелись.
Участь у зустрічі взяли працівники міліції та Служби безпеки України. До спілкування були запрошені й голова Громадської ради при міському голові Микола Вельма, голова Волинської обласної громадської ради з питань духовності і релігії Дмитро Корнелюк.
Олег Кіндер подякував священикам за розуміння та виважену позицію. У такий нелегкий для усієї держави час важливо зберігати спокій та стабільність у громаді. І робити це треба спільними зусиллями. Адже віряни будь-якої релігійної конфесії - це, перш за все, мешканці Ковеля. Міський голова наголосив, що влада відкрита до діалогу та співпраці і завжди робила усе можливе для того, аби не допускати протистоянь між ковельчанами різних віросповідань, займаючи позицію неупередженого ставлення до будь-якої релігійної громади.
Отець Михаїл Іваняк зауважив, що між владою та прихожанами Української греко-католицької церкви блаженного Миколая Чарнецького налагоджена хороша співпраця. Настоятель Михаїл Іваняк лише кілька місяців очолює греко-католицьку громаду міста, проте і за такий короткий проміжок часу він у цьому переконався. Тож подякував міському голові за запрошення до участі у загальноміських заходах, на які вони постійно відгукуються, за можливість брати активну участь у житті усієї громади Ковеля.
Благочинний Ковеля УПЦ КП протоієрей Анатолій Александрук запропонував частіше залучати священиків до вирішення нагальних проблем громади, запрошувати на засідання Громадської ради при міському голові. А ще закликав і надалі продовжувати добрі традиції організовувати спільно загальноміські заходи, які є досить важливим об'єднуючим фактором.
Голова Волинської обласної громадської ради з питань духовності і релігії Дмитро Корнелюк зауважив, що в останні роки значно зросла довіра людей до церкви і це позитивно впливає на загальну ситуацію як в місті, так і в державі. Аналізуючи діяльність різних релігійних конфесій на території нашого міста, він дійшов висновку, що протиріч, які можна було б вважати серйозними, нема. Також Дмитро Пилипович звернув увагу на те, що багато "гострих кутів" у міжконфесійних стосунках можна уникати, маючи духовну мудрість. Адже ми єдина християнська родина, ми живемо в одному місті. Міська влада і громада роблять спільну справу, тому зобов'язані мати взаємоповагу та бути стриманими.
Заступник міського голови Ігор Прокопів подякував за вагому підтримку, яку надають релігійні громади незахищеним категоріям ковельчан, особливо дітям, за ініціативність та активну участь у громадських заходах. Запевнив присутніх, що міська влада завжди враховувала думку священиків, підтримувала ініціативи різних релігійних громад при плануванні та підготовці різного роду заходів.
Спільним зусиллям місцевої влади, правоохоронних органів та громадськості впродовж багатьох років, а особливо під час Революції Гідності, в місті вдалося уникнути провокацій та протиправних дій, спрямованих на розхитування міжконфесійної ситуації та ескалацію агресії серед населення. Непорозуміння організаційного характеру, які останнім часом виникають під час проведення загальноміських заходів, вдається вирішувати шляхом діалогу.
Підбиваючи підсумки зустрічі, міський голова подякував за те, що відгукнулися та прийшли на зустріч з представниками міської влади, вкотре наголосив, що головні пріоритети у діяльності міської влади – збереження миру, стабільності і спокою у громаді. Міська влада завжди дотримувалась гарантованого державою права на забезпечення рівних умов для діяльності релігійних організацій, недопущення чинення на них тиску та міжконфесійних конфліктів.

Олег Кіндер висловив прохання до керівників релігійних громад бути більш стриманими, не вдаватися до взаємних звинувачень, гідно відстоювати позицію нашої держави, сприяти розбудові України та робити усе можливе, аби зберегти й надалі в місті Ковелі стабільну ситуацію та громадянський спокій.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.

Немає коментарів:

Дописати коментар