Статут Ради

Статут
Волинської громадської ради із питань національного і духовного відродження

I. Рада обирається в кількості 25-30 чол. відкритим голосуванням на установчих зборах (конференції) представників міст і районів області з числа вчителів християнської етики загальноосвітніх і недільних шкіл, викладачів середніх і вищих навчальних закладів, культосвітніх працівників, журналістів і духовенства, які глибоко переконані, що імперативом нашого часу стало морально-духовне виховання та виявили бажання всіляко сприяти духовному відродженню Волинського краю.
Рада є найвищим органом правління й скликається один раз на рік.

II.        Для координації роботи між зборами Ради обирається президія (колегія) в складі 10 чоловік. Засідання президії проходить в міру потреби, але не рідше 2 разів на рік.
III.      Вся робота Ради проводиться на добровільних громадських засадах.

IV.      З метою оперативного керівництва роботою, чіткого виконання статутних вимог та постійного зв'язку з регіонами, створюються районні і міські Ради. На регіональній конференції обирається голова та 8-10 членів Ради.
Районні, міські засідання ради проводять в міру потреби, але не менше 3-х разів на рік. В протоколах фіксуються лише теми обговорення і прийняті рішення.

V. Головна мета Ради:                 
Спільно з освітніми закладами при допомозі духовенства, громадських організацій, батьків зупинити націєруйнуючі процеси девальвації християнських цінностей як основної причини фізичної і духовно-моральної деградації сучасного українського суспільства. 


VI.      Найголовнішими завданнями є:
1) проведення просвітницької роботи, яка має бути спрямована на переконання наших громадян в тому, що причину всіх наших суспільних зрушень слід шукати не стільки в економіці й політиці, скільки в моральних підвалинах людського життя. Адже саме вони й визначають ті глибинні патернальні структури, на яких ґрунтується моральне здоров'я і благополуччя особи, сім'ї, роду, етносу, нації і держави в цілому.
2) Переорієнтувати педагогічний процес області на християнську світоглядну наукову платформу, яка розглядає дитину як духовну істоту – творіння Боже.
3)  Поряд з матеріалістичною теорією (вчення Дарвіна про походження
видів), яка домінує в науці і освіті, знайомити учнів (студентів) також з альтернативним креаційним вченням (Божественним створенням світу).
4)  Домагатися від органів влади всіх рівнів:
-    переведення уроків християнської етики із варіативної в інваріативну складову, запровадження цього предмету в усіх класах ЗОШ, професійних училищах, середніх і вищих навчальних закладах; наповнення духовним змістом весь навчально-виховний процес.
5)  спільно з Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти, духовними навчальними закладами краю, організовувати навчання вчителів християнської етики, готувати організаторів морально-духовного виховання для шкіл області.
6)  аналізувати й коригувати стан, проблеми й перспективи розвитку вітчизняної загалом й волинської зокрема духовної освіти суспільства. З цією метою проводити «круглі столи», семінари, науково-практичні конференції, церковно-громадські форуми, тощо;
7)  вивчати, впроваджувати й пропагувати передовий досвід вчителів етики, загальноосвітніх і недільних шкіл, міських і районних управлінь освіти, сприяти створенню належних умов для співпраці школи, духовенства і батьків у процесі формування духовної культури особистості;

VII. Фінансове забезпечення ради здійснюється за рахунок благодійних коштів бізнесу, церковних організацій та фінансування влади в міру проведення масових заходів: навчання вчителів, підготовки і видання методичної літератури, книг; облаштування кабінетів, створення Центрів християнського виховання дітей і молоді, недільних шкіл тощо.
                                                                                          Дмитро Корнелюк 
                                                                                          Голова Ради

Немає коментарів:

Дописати коментар